054-2845005

הוצאת דיבה ולשון הרע

הוצאת דיבה ולשון הרע | הגנת הפרטיות | זכות לשם טוב | חופש הביטוי

"שלושה דברים אי אפשר להשיב: זמן שחלף, חץ שנורה מקשת, ומילה שנאמרה" ת"א (ת"א) 1702/07

החל מתקופת המקרא ועד ימינו יחסי התקשורת בין בני אדם לא הייתה נקייה מסכסוכים ומחלוקות, בשנים האחרונות תחום לשון הרע תופס מקום מרכזי יותר בחיינו במיוחד לנוכח התפתחות הטכנולוגית וההתקשרות החברתית באמצעות הרשתות החברתיות, המרשתת (בלעז' אינטרנט), יישומים (בלעז' אפליקציות) וכיו"ב.

היד קלה על המקלדת ולא צריך רישיון להחזיק אחת כזאת, הפגיעה יכולה להיות בדיני נפשות, שכן אנשים רבים שמו קץ לחייהם בעקבות חוסר הידיעה כיצד לחיות עם העוול שנעשה להם, מנגד אנשים לא תמיד יודעים מהו לשון הרע עפ"י חוק, מה עלול להיות היקף הפגיעה והשלכותיה. משכך יש לבחון את המקרה אליו הלקוח נקלע, לרבות מילות חוק איסור לשון הרעת שכ"ה-1965 וההגנות שבחובו ולאחר מכן לבנות אסטרטגיה מתאימה על מנת להשיג את המטרה/מטרות שהצבנו בעבורו.

השירות המשפטי שניתן בין היתר:
► לשון הרע במרשתת/אינטרנט (מדיה חברתית, פייסבוק, איסטגרם, וואטסאפ וכיו"ב)

► לשון הרע בעבודה: ייצוג עובדים ומעסיקים מכוח יחסי עובד-מעסיק.
► ייצוג עובדם מהמגזר ציבורי והפרטי בתביעות איסור לשון הרע.
► לשון הרע במשפחה.

► ייצוג חברות ועסקים בתביעות איסור לשון הרע.

בין השנים 2010 ועד שנת 2020, בעקבות פעילות גוברת של אנשים במרחב הוירטואלי, הוכפלו ואף כמעט שולשו כמות תביעות המוגשות לבית המשפט בעילת לשון הרע, מכוח חוק איסור לשון הרע תשכ"ה-1965, וכן מכוח חוק הגנת הפרטיות  תשמ"א-198. כמו גם הפסיקה התפתחה ויש לבחון נסיבות כל מקרה לגופו במטרה לפעול באופן מקצועי והולם בפתרון כל סוגיה.
הקודם  לרשימה המלאה  הבא
אתר נגיש